2021'in Gelinlik Modası

Türlü dileklerle giriş yaptığımız yeni yılda en özel dileklerden biri de kuşkusuz özel günümüz. Bu yıl gerçekleştireceğiniz özel gününüze hazırlanırken, 2021’in moda olan gelinlik modellerini ve tarzlarını, sizler için sıraladık! 

Sürdürülebilir tasarımlar tercih edin

Son dönemlerin en dikkat çeken akımlarından biri olan sürdürülebilirlik her alanda olduğu gibi gelinliklerde de moda. Eski bir elbiseyi dönüştürerek bu akımı destekleyebileceğiniz gibi, geri dönüşüm kumaşları da kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra günümüzde sıkça gerçekleştirilen şekilde kiralık gelinlikler de kullanabilirsiniz. 

İki parça ya da çıkarılabilir parçalar kullanın!

Sürdürülebilirliğin uzantısı gibi düşünebileceğiniz iki parça ya da çıkarılabilir parçalar yaklaşık 2-3 yıldır türlü tasarımlarda gördüğümüz modeller. Bu yıl da eskiye oranla bu modelleri bol bol gelinliklerde göreceğiz. Siz de özellikle modern çizgileri seviyorsanız ve abartısız tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu tasarımları öneriyoruz.
Nikah ya da düğününüzün ardından After Party yapmayı düşünüyorsanız; çıkarılabilir parçalar kullanmak son derece akıllıca olacaktır.

Yeni moda, kare yaka! 

Gelinlikte genellikle kullanılan öpücük yaka ya da halter yaka tasarımlar artık demode oldu. Bu yılın yükselen yaka şekli; kare yakalar. 2021’de genellikle sade tasarımlar moda. Kare yaka; hem fütüristik hem de sade görüntüsüyle, bu senenin en çok kullanılacak modellerinden olmaya aday.

Romantizm katmak için kabarık kol kullanın!  

Moda ne kadar değişse de gelinlikler için asla değişmez olacak tek şey; romantizm. Her sene birbirinden farklı tasarımlarla romantizm ekleniyor, bu yılın modası ise kabarık kollar. Birbirinden farklı tasarımlarda kullanılabilecek olan bu tasarım, özellikle yaz gelinleri için ideal tercihlerden biri. İster sade ister süslü bir tasarım seçin; her durumda kabarık kolları kullanabilirsiniz.

Peri masalı gibi; akan kumaş... 

Geleneksel tercihler olan dantel, taş, tafta gibi kumaşlardan ziyade; saten tül gibi akan kumaşlar bu senenin göz dolduran tasarımları arasında yer alıyor. Genel olarak sade tasarımların ön planda olduğu bu yıl; akan kumaşlar kullanarak sade şıklığı yakalamak mümkün!

Maskülenliği sevenler için: pantolon gelinlikler 

2021’in en çarpıcı tasarımlarından biri de kuşkusuz pantolon gelinlikler. Özellikle maskülenliği seven gelinlerden biriyseniz. Pantolon gelinlikleri kesinlikle öneriyoruz. Tercihleri ne kadar az gibi görünse de pantolon tasarımların seçim yelpazesi oldukça geniş. Hem elegant hem de özgün bir gelinlik tercih etmek isteyen gelinlerimiz için kuşkusuz en güzel tercih olacaktır.

Özetle bu yılın modası; minimalizm!

 2021’in tüm gelinlik modasının ortak noktası minimal tasarımlar olması. Avangart ve aşırı gösterişin aksine, minimal dokunuşlar ön plana çıkıyor. Gösteriş oranını en az seviyede tutup, kendi güzelliğinizi ön plana çıkarabileceğiniz bir tasarımla, kuşkusuz bu yıla damganızı vurabilirsiniz.