Sonbahar Düğün yapmak için 6 Neden

Düğün için en güzel zaman tabii ki her zaman! Ancak her mevsimin de kendisine özel bir sihri var. Sonbaharın serin havası, ince yağmurları da gelmişken, bu mevsimde düğün yapmanın ayrıcalıklarını sizlerle paylaşmak istedik! 

1- Sonbaharda aşk başkadır!

Her mevsimin tadı başka ancak sonbaharda aşk da bambaşka. Yağmurun altında romantik yürüyüşlerin, sıcak çikolata eşliğinde uzun sohbetlerin, battaniye altında sarılarak film izlemelerin romantik büyüsüne hayatınızı birleştirdiğiniz günü de eklemek aşkınızı pekiştirecek! 

 

2- Kahverenginin her tonu masal gibi!

Sonbahar denilince, kuşkusuz akla gelen ilk renk sarı ve tonları! Mevsim değişikliğinde dökülen yaprakların oluşturduğu binbir ton içinde mihraba yürümek, kartpostalları canlandırmak gibi. Açık havada yapacağınız bir düğünde bej, beyaz, krem gibi açık tonlarla temanızı tasarlayıp, kahverengiyi ana renk olarak kullanarak masalsı bir düğün yaratabilirsiniz!

3- Sıcakları geride bırakalım!

Yaz aylarında ışıl ışıl güneşle mihraba yürümek ne kadar eğlenceli gelse de çoğu zaman sıcaklık nedeniyle zor anlar yaşanıyor. Hem davetlilerinizin hem de sizin makyajınız akmadan, kıyafetleriniz bozulmadan, terlemeden ve yorulmadan doya doya vakit geçirebilmeniz için sonbahar kesinlikle en güzel mevsim! İster yemek yiyin, ister doya doya dans edin, bunalmayacağınıza söz veriyoruz!

4- Bahçe ve havuzu kullanabileceğiniz en iyi sezon!

Tabii ki yaz aylarında da yemyeşil görünen kır ve masmavi su oldukça cazip ancak sonbaharın sarı, kahve ve yeşil tonlarının karışımı bir bahçede ya da havuz kenarında düzenleyeceğiniz düğün, masalsı ve büyülü bir ortam yaratmanızı sağlayacak.
Akşam saatlerinde serinleyen hava için mumlardan yardım alabilir, farklı ışık renkleriyle dilediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

5- Düğününüz ile tatiller çakışmayacak! 

Düğünlerin belki de en üzücü sorunu sevdiklerinizin programına tarihinizi denk getirememek. Sıcak havada yapılan düğünlerde de en çok karşılaşılan bu sorunu yaşamamak için sonbahar en uygun dönem! 

6- Havanın sürprizleri unutulmazlığı pekiştirebilir!  

Sonbaharın belki de en güzel özelliklerinden biri havayla getirdiği sürprizleri. Siz düğününüzde doyasıya eğlenirken, bir rüzgarın etkisiyle ağaçlardaki yaprakların dökülmesi renk cümbüşü oluşturabilir. Ani bir yağış size ve yakınlarınıza unutulmaz bir düğün anısı bırakabilir. 

Sonbaharın renklerine, sürprizlerine ve her türlü güzelliğine şans verin! Sonbahar da aşk gibi düğün de bambaşkadır!