Online Davetiyeye Ekleyebileceğiniz Özellikler

İnternet çağında teknolojiyle beraber birçok alışkanlık değişti. Bu sürece bir de pandemi eklenince dünyada birçok alışkanlık eskiye dönemeyecek şekilde değişime uğradı. Özellikle düğün, nişan, kına gibi organizasyonlar da bu değişimden etkilendi. Bu tip kalabalık etkinliklerde kuşkusuz en büyük değişim davet kısmında gerçekleşti.
Özellikle pandeminin etkisiyle, ‘online davetiye’ ye talep arttı. Çiftler bu yeni dönem davetiye sistemini kullandıklarında aslında birçok kolaylığı bulunduğunu da fark etmeye başladı.
Peki ‘online davetiye’ nin kolaylıkları neler? Geleneksel davetiyeden farklı olarak ne gibi özellikler kullanabiliriz? Tüm bunların cevabı yazımızda!

1- İstediğiniz kadar fotoğraf yükleyin! 

Düğün günü çekilen fotoğraflar, anı olarak kalıp, evimizin duvarlarını süslüyor. Peki bunun yerine bu fotoğrafları daha verimli kullanmak istemez misiniz? Online davetiye’ de galeri oluşturup, çektirdiğiniz konsept düğün fotoğraflarından bir albüm yapabilirsiniz! Bir de düğün temanız belliyse, fotoğraflarınızı buna uygun çektirerek davetlilerinize bir ön gösterim yapabilirsiniz!
Aman düğün öncesi fotoğrafla uğraşamam diyorsanız da sizin için bir fikrimiz var! Aşkınızın hikayesini anlatan bir galeri serisi hazırlayabilirsiniz. İlk çektirdiğiniz fotoğraf, yıl dönümleriniz, evlenme teklifi, nişan gibi birçok anısı olan fotoğrafı sırayla yükleyerek davetlilerinize hikayenizi anlatabilirsiniz!  

2- Tüm törenleriniz bir arada olsun! 

Nişan, düğün ve kın için ayrı davetiye hazırlayıp, hem maliyeti artırmak hem fazla kağıt harcamak da artık eskide kaldı! Online davetiye ile hem düğününüzü hem nişanınızı hem kınanızı istediğiniz tüm kutlamaları bir arada davetlilerinize sunabilirsiniz. Ayrı sayfalara not atmak yerine, hepsini tek bir ekranda buluşturarak davetlileriniz için de bir kolaylık sağlayabilirsiniz!

3- Konum bilgisi paylaşın! 

Düğün günü davetlilerinizin neredeyse tamamı navigasyona belirttiğiniz adresi yazacak, ancak sadece birkaçı doğru noktayı sizi ya da arkadaşlarınızı aramadan bulabilecek. Onca koşuşturmanın arasında davetlilere bir de adres tarif etmek ne kadar zor. Düşününce bile gözünüzde büyüdü değil mi? Bizim de öyle!
Güzel haber ise ‘online davetiye’ ile bundan da kurtulabileceğiniz. Yapmanız gereken tek şey davetiyenizin adres bölümüne açık adresin yanı sıra konum bilgisi de eklemek! İnanın söylemesi kadar yapması da kolay! 

4- Davetlilerinizin sorularına önceden cevap verin!

Bu süreçte en çok sorulan sorular ‘Çocukları getirebilir miyiz?’, ‘Düğün alkollü mü?’ veya ‘Kıyafet kuralı var mı?’. Bunların yanında daha birçok soru da söz konusu. Tüm bunlara bir kerede cevap vermek de mümkün. ‘Online davetiye’ de oluşturacağınız ‘merak ettikleriniz’ bölümüyle, alışagelmiş soruların cevaplarını yazabilir ayrı ayrı telefon görüşmesi yapmak yerine davetiye üzerinden soruları yanıtlayabilirsiniz.