Vücut Tipine Göre Nişan Kıyafetleri

Daha önce, vücut tipinize göre gelinlik seçimlerinden bahsetmiştik. Şimdi de bir diğer önemli etkinliklerimizden biri olan nişan için vücut tiplerine göre uygun kıyafetlerini inceleyeceğiz. 
Hazırsanız, başlayalım…

1- Elma Vücut Tipine Göre Elbiseler

Büyük göğüsler, ince bacaklar, kalın ve yakın ölçülerde olan kalça ile bele mi sahipsiniz! O halde vücut tipiniz elma tipi! Bu tip vücutlar için özellikle bacaklarınızı ön planda tutacak yırtmaçlı elbiseler öneriyoruz.
Göğüslerinizi vücudunuza orantılı göstermek için V yaka ya da kare yaka elbiseler seçmek doğru olacaktır. Bel bölgenizde fazlalık buluyorsa A kesim ya da Helen tarzı elbiseler seçebileceğiniz gibi belinize hafif kıvrım eklemek için bu bölgede kemeri olan elbiseler de kullanabilirsiniz.

2- Armut Vücut Tipine Göre Elbiseler

Omuzlarınız kalçalarınıza göre daha dar, göğüsleriniz küçük ya da normal, bir de beliniz de inceyse siz armut vücut tipine sahipsiniz demektir. ‘Üçgen’ olarak da bilinen bu vücut tipinde ön plana çıkarmanız gereken yer, beliniz. Bele oturan dar kesimli üstler ya da kemerler kullanabilirsiniz. Omuzlarınızı geniş göstermek için kayık ya da drape yakalar da seçebilir, kalçalarınızı kapatmak için A kesim, prenses gibi kabarık modeller kullanabilirsiniz.

3- Kum Saati Vücut Tipine Göre Elbiseler

Eğer kalça ve omuzlarınız aynı genişliğe sahipse, beliniz de inceyse siz model vücudu olarak da adlandırılan kum saati vücut tipine sahipsiniz demektir! Bu tip bir vücuda sahipseniz şanslısınız! Çünkü her tür elbise aslında sizin için uygun. Ancak vücudunuzu en güzel gösterecek model, kuşkusuz kıvrımlarınızı sergileyebileceğiniz dar elbiseler ya da beli dar olan eteği geniş inen kısa elbiseler…

4- Muz Vücut Tipine Göre Elbiseler

Omuz ve kalçalarınızın genişliği aynı ancak bel oyuntunuz yoksa, siz muz diğer adıyla; dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Siz de aynı kum saati vücut tipi gibi istediğiniz her gelinliği giyebilirsiniz… Belinin kıvrımlı görünmesini isteyen muz vücut tipi sahipleri için de çözümümüz birçok sorunda söylediklerimiz ile aynı: Bel kısmına kemer ya da işleme koymak ya da sadece beli büzgülü hatta iki elbiseleri tercih etmek…

5- Çilek Vücut Tipine Göre Elbiseler

Omuzlarınız geniş, kalçalarınız dar mı? O halde çilek ya da atletik vücut tipi olarak da adlandırılan ters üçgen vücut tipine sahipsiniz! Tıpkı diğer vücut tiplerinde olduğu gibi sizin için uygun olacak nişan elbisesi bedeninizi orantılı gösterecek olanlar. Geniş omuzlarınıza karşı kalçanızı da orantılı göstermek için A kesim elbiseler kullanabilirsiniz. Bacaklarınızı ön plana çıkarmak için asimetrik ve yırtmaçlı elbiseler seçebilirsiniz. Üstünüz için de güzel omuzlarınızı göstermek istiyorsanız straplez ya da halter yaka tercih ederbilirsiniz.