Düğününüzde Kullanabileceğiniz Işıklandırmalar

Instagram hesabımızda yaptığımız ankette, takipçilerimiz düğün dekorasyonunda ışık kullanmayı tercih etti! Biz de bu seçimden yola çıkarak, düğün hazırlığında seçilen ana dekor ışığın binbir çeşidi içinden sizin için popüler olanları seçtik!
Unutmayın, bir mekanın ışıklandırması en az kullanılan renkler kadar önemlidir! Hele ki ana dekorunuz ışıklar olacaksa, bu yazıyı mutlaka okumalısınız! 

1- Beyaz değil, sarı ışık kullanın! 

Öncelikle, ışığınızı sarı seçmelisiniz. Beyaz ışık iş yerleri, AVM’ler, çarşılar gibi alanlarda kullanılır. Ayrıca beyaz ışığın estetiği olmadığını söylesek, yanılmış olmayız! Bunun aksine sarı ışık; hem romantik bir havaya sahip hem de renkler üzerine estetik bir tonlama oluşturuyor. Bize inanmıyorsanız, bir kazağı hem beyaz hem sarı ışık altında inceleyin! Farklı siz de göreceksiniz!

2- Büyük ampuller çok moda! 

Bu yılın modasının ampuller! Evet şaka yapmıyoruz, ne avize ne ışıklandırma sadece ampul kullanmak çok moda. Normal ampullerin yanında büyük ve yuvarlak şekilli olanlar özellikle düğün ışıklandırmalarında çok tercih ediliyor. Dans alanını normal ampullerle, masaları ise sarkıtlara takacağınız yuvarlak ve büyük ampullerle dekore edebilirsiniz. Özellikle düğün mekanınız açık havada olacaksa kesinlikle çok hoş bir ambiyans katacaktır!

3- Tek çeşit değil, ister 3, ister 5 çeşit kullanın! 

Çeşitlilik, çoğu zaman göz yorar. Ancak birtakım istisnalar var tabii. Örneğin, ışıklar! “Nasıl yani?” demeyin. Aynı renkte olan farklı formdaki ışıkları kullanabilirsiniz. Masalarda mumlar, tavanda yuvarlak top ışıklar kullanabilirsiniz. Dans pistini de yine köşelerden sarı ışıkla aydınlatabilirsiniz. 

4- Mumları değerlendirin! 

Eski gibi görünebilir, bu durum sizi yanıltmasın! Mumlar, her daim moda olacak, çünkü ortamı en romantik ve en zarif gösteren materyaller! Biz de çok seviyoruz. Özellikle masa ışıklandırmalarında kullanabileceğiniz mumların büyük boylarını, uzun şamdanların üzerine dikerek, fotoğraf köşeleri de oluşturabilirsiniz. Hatta, tasarımınızı vintage oluşturmak için küçük camların içine koyacağınız mumları, tavandan sarkıtabilirsiniz.

5- Sarkıt ışıklar bir araya gelince güneş gibi parlayacak! 

Çoğunlukla ev dekorasyonunda tabloların etrafına sarılarak kullanılan sarkıt ışıkların güçlü ışık verenleri ve büyük boyları da mevcut. Bu ışıkları düğününüzde her alanı saracak şekilde de kullanmanız mümkün. Özellikle farklı masa düzeni yerine, uzun masa tercih eden çiftlerimiz için ışık yolu oluşturmak harika bir fikir olacaktır!
Adeta bir peri masalını andıran mekana ulaşmak için bu ışıklandırmaları kullanmak yeterli!