Hangi mevsimde hangi düğün temasını kullanmalısınız?

Düğün planlamasının ilk seçimleri arasında, düğün konsepti bulunuyor. Davetiyeden dekorasyona kadar birçok nokta, düğün konsepti ile belirginleşiyor. Konsept seçimi mekan tercihini de kolaylaştıracak unsurlardan biri. Peki konsepti nasıl seçeceğiz?
Birbirinden farklı seçim tercihleri bulunan konsept için en kolay tercih listesi, kuşkusuz mevsim. Hangi mevsimde hangi konsept uygun, hadi birlikte bakalım! 

1- Kış Mevsimi için; Geleneksel, Saray, Tek renk

 Kış mevsimi genelde düğünü için en az tercih edilen mevsimlerden biri. Bunun nedeni ise soğuk hava. Ancak özellikle kapalı alanda düğün düşünen çiftler için kış mevsimi yılın en uygun dönemlerinden biri. Kapalı alanda gerçekleşecek düğünlerde özellikle gösterişli ve ihtişamlı bir ortam yaratmayı düşünüyorsanız da yine bu mevsim uygun olacaktır. Karın beyazlığı ve havanın pusunda görkemli düğünler daha ilgi çekici görünecektir. Geleneksel ya da saray temalı tam da bu ihtişamlı düğünlere örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra farklı bir düğün yapmak istiyor ancak kış mevsiminde olmasını istiyorsanız tek renk temasını da seçebilirsiniz. Özellikle, bembeyaz karlar arasında tek renk seçiminiz parlayacak ve ilgi çekici bir mekan yaratacaktır. 

2- İlkbahar Mevsimi için; Kır, Bahçe ve Botanik

İlkbahar deyince aklımıza ilk gelen tabii ki, yemyeşil yapraklar ve rengarenk çiçekler. Şenlik dolu, masal gibi bir mevsim olan ilkbaharda düğün yapmak isteyen çiftlerimiz için de doğanın uyanışını temel alan temaları kullanmak doğru olacaktır. Düğününüzde görüntüden ziyade keyifli vakit geçirmek ön plandaysa, estetik değil doğallık arıyorsanız, sizin için en uygun düğün mevsimi kuşkusuz sonbahar. Bu mevsimde de doğayı kullanacağınız en uygun konseptler kır, bahçe ya da botanik temaları. İster yeşilin ister rengarenk çiçeklerin ön planda olduğu, doğanın güzelliğini kullanacağınız bir düğün ile harika zaman geçirebilirsiniz!

3- Yaz Mevsimi için; Havuz Başı, Sahil, Tropikal 

Düğün için en sevilen mevsim, yaz mevsimi. Sevdiklerinizle bir araya gelip, evliliğinizi kutlamak için en güzel mevsim gibi gelse de aslında çoğu zaman sıcak havanın azizliğine uğranıyor. Makyajların akmaması, gelinliğin ve elbiselerin sıkmaması için de bu mevsimde açık havada yapılacak düğünler için sahil kenarı ya da havuz başı öneriyoruz. Esintinin sıcağı kıracağı ve mümkün oldukça rahat bir ortamın olacağı bu konseptler, yoğun makyaj ve aşırı süsten de uzak olacağı için hem davetlileriniz hem de siz çok daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.
“Ben yine de sıcak havada dışarıda olmak istemiyorum” diyorsanız çözümümüz yine basit! Tropikal temalı bir düğün ile yazın güzelliğini kapalı alanda yansıtabilrisiniz!

4- Sonbahar Mevsimi için; Bohem, Rustik

Sonbaharın esintileri ve yağmurları tam da romantik çiftler için. Aşk mevsimi olarak da kabul edilen bu mevsimde doğanın sarı, kahverengi, turuncu renkleri; aşkın harika bir tasviri olacak! Bu mevsimde düğün yapmak isteyen çiftlerimiz için de iki tema önerimiz bulunuyor. Biri romantizm ve mistisizmin doruklarını yaşatacak rustik; diğeri de sonbahar renklerinin ahengiyle dolu olan bohem. Özellikle açık hava için bohemi; kapalı alanda düğün için de rustik temayı öneriyoruz.