2021 Düğün Modası

2021’in gelinlik modasından bahsettik; sıra geldi düğün planlamaya. Bu sene gelinlikte olduğu gibi düğünlerde de sadelik moda. Hem pandeminin etkisi hem de günümüzdeki genel modanın etkisiyle birçok yeni düzen hayatımıza girdi. 2021’in moda trenlerinde de bunların esintilerini göreceğiz. Hadi başlıklarla bu yıl modalarından bahsedelim, 

1- Nikah & Yemek; hem hit ve hem de cebinizin dostu! 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi pandeminin etkisiyle etkinliklerin birçoğu değişti. Tabii ki bundan en çok etkilenen alanlardan biri de düğünler oldu. Öyle ki, gelenekler bile değişti. Düğün her ne kadar geleneksel olsa da sevdiklerimizi korumak adına sade nikah törenleri artış kazandı. Eh, böyle oldu olmasına ama sadece nikahla sınırlı kalmadı.
Artık dillere destan, büyük ve gösterişli düğünler yerine sade bir nikahın ardından yakınlarınızın, arkadaşlarınızın bulunduğu küçük ancak bol eğlenceli etkinlikler moda oldu! Bunun en güzel yanı da maliyetin neredeyse yarıya inmesi! 

2- Beyaz artık sadece gelinin rengi değil! 

‘Düğünde yalnızca gelinlik beyazdır’ geleneğini de artık geride bırakıyoruz! Bu yıl ‘bembeyaz’ artık gelinliklerde değil, mekanlarda moda! Masalarınızı, dans pistinizi, fotoğraf köşenizi kısacası tüm aksesuarlarınızı bembeyaz kullanabilirsiniz! Hiç de elinizi korkak alıştırmayın deriz. Ana renk olarak beyazı kullanıp, yanına istediğiniz renklerle kombinasyon da üretebilirsiniz!

3- ‘Gösteriş sever değil; doğal severiz’ diyenler, bu yıl sizin yılınız! 

Söylemiştik! Yeniden söyleyelim; “Gösteriş geride kaldı.” Pandeminin de etkisiyle doğaya ve doğallığa duyulan özlem hayatımızın her noktasında olduğu gibi düğünlerde de kendisini gösterdi. Oteller yerine bahçeler, havuzbaşı yerine sahiller bu yılın en moda düğün mekanları. Siz de özel gününüz için bu mekanları kullanarak hem doğayla unutulmaz bir ortam yaratabilir hem de modayı yakalayabilirsiniz! 

4- Dekorasyonunuz için; ışıklar, inciler, tüller ve tüyler 

Şamdanları, vazoları, ipek ya da saten kumaşları geride bırakıyoruz! Bu yıl dekorasyonda bol ışıklandırmalara, incilere, tüllere ve tüylere merhaba diyoruz! Hem de artık küçük köşeler, masa ve sandalye süslemeler bitti. İstediğiniz kadar yoğun şekilde süslemeleri kullanabilirsiniz. 

5- Fotoğraf alanı oluşturun, anı defteri ekleyin!

Özellikle sosyal medyanın yoğun olarak kullanılıyor olmasının etkisiyle artık birçok etkinlikte fotoğraf köşeleri oluşturuluyor. Özellikle geçen yıllarda düğünlerde oluşturulmaya başlanan bu köşe sayesinde 10 yıl da geçse hafızalardan silinen “bu kimin düğünüydü?” sorusu oluyor. Rengarenk tasarımlarla oluşturabileceğiniz bu fotoğraf köşelerine bizce bir şans verin!
Düğününüzü sizin için unutulmaz kılmak adına da girişte davetlilerinize anı defteri doldurtabilir, özel gününüzü yeniden yaşamak için defter yerine video çekimi yapabilirsiniz!

BONUS: Davetiyelerinizi online tasarlayın; paylaşın! 

Pandemi ile değişen unsurlardan biri de düğün davetiyeleri oldu. Kargo ile ya da elden verilen basılı davetiyeler artık geride kaldı! Bunun yerine tasarımı oluşturması ve ulaştırması çok daha kolay olan online  davetiyeler hayatımıza girdi. Sadece internet üzerinden yapacağınız tercihlerle sevdiklerinize ulaşmanız çok daha kolay olacak! 

Denemek için, online davetiye oluşturun!

Online Davetiye Oluşturmak için Tıklayın