Yabancı Film Karakterlerinin Unutulmaz Gelinlikleri

Severek takip ettiğimiz dizi ve filmlerin karakterleri, kimi zaman kullandıkları kelimelerle kimi zaman olaylara verdikleri tepkilerle ancak çoğu zaman moda anlayışlarıyla hayatımıza yön veriyor. 
Biz de gelin modasında size ilham olması için çok sevdiğimiz karakterlerin en unutulmaz gelinliklerini derledik! 

10) Katniss Everdeen/ The Hunger Games 

The Hunger Games hem kitabı hem de filmi büyük ilgi toplamış bir yapıt. Filmde Katniss’in şova katıldığı her kıyafet kuşkusuz nefes kesiciydi. Ama öyle ki, şova katılırken giydiği gelinliği kesinlikle hafızalara kazındı! Birçok kişiyi kendine hayran bıraktı. Katniss’in sadece kostumü değil makyajı ve saçı da adeta sanat eseri gibiydi. Böyle olunca da Alaycı Kuş’umuzun bu look’unu listemize eklemeden duramadık. 

9) Charlie Cantilini/ Monster in Law

Keyifli romantik komedi filmlerinden biri olan Monster in Law filminde, ‘Charlie’ karakterine hayat veren Jennifer Lopez’in giydiği Saeyoung Vu Couture gelinliği unutulmazlar arasında. Düz kumaş, geniş kesim ve derin yakadan oluşan gelinlik, sadeliğin şıklığını yansıtıyor. Tasarıma dirseğe kadar uzanan eldivenler eşlik ediyor.
Siz de sade tasarımlardan hoşlanıyor, taş ve dantel işlemeleri abartılı görüyorsanız ilham alabileceğiniz gelinlik kesinlikle Charlie’nin gelinliği! 

8) Belle/ Beauty and the Beast 

En sevilen masallardan biri olan Beauty and the Beast’in filmi, 2017 yılında beyazperdede yerini aldı. Emma Watson’ın başrolünü üstlendiği filmin düğün sahnesinde giydiği gelinlik deyim yerindeyse prenseslere layık! Rengarenk tasarımı ile hem tabuları yıkan hem de peri masalını taçlandıran gelinlik unutulmazlar arasına girdi. 
Siz de gelenekselden uzak kalıp, yeni tarzları denemeyi seviyorsanız, Belle’nin gelinliğinden ilham alabilirsiniz! 

7) Margaery Tyrell/ Game of Thrones

Son dönemin en iyi dizileri arasında gösterilen Game of Thrones’un karakterlerinden Margaery Tyrell’in gelinliği de unutulmazlar listemizde yerini alıyor. Sıra dışı tasarımıyla hem cesur hem de ışıltılı bir tarza sahip olan gelinlik uzun süre hafızalardan silinmedi.
Gelinliğinizin kuyruklu, sırt dekolteli ve farklı bir tasarıma sahip olmasını istiyorsanız bu elbise tam da size ilham sağlayacak şekilde! 

6) Anastasia Steele/ Fifty Shades of Freed

Hem kitabını hem de filmini keyifle izlediğimiz Fifty Shades serisinin narin başkahramanı Anastasia’nın gelinliği de en az onun kadar göz alıcı. Dantelin zarifliği ve balık kesimin duruluğundan oluşan gelinlik, Anastasia’nın romantik karakterine de son derece uyumlu. Göz dolduran hatta doyuran bu muazzam tasarım da unutulmazlar listemizde yerini aldı.
Siz de zarafeti ve romantizmi seviyorsanız kuşkusuz, Anastasia’nın gelinliğinden ilham almalısınız! 

5) Sophie Sheridan/ Mamma Mia! 

İçimizi ısıtan, rengarenk bir müzikal film olan Mamma Mia’nın en sevimli karakteri Sophie’nin gelinliği hem rustik hem de bohem çizgilerle dolu. Sophie’nin gelinliği de kendisi kadar eğlenceli ve büyüleyici. Tüller ve dantel işlemelerle dolu olan gelinliğe upuzun bir duvak eşlik ediyor. Sahil kenarında, salaş ve sıcacık bir düğün için ideal bir gelinlik bizce de! Filmlerde gördüğümüz klasik tarzlardan kendini ayıran bu tatlı tasarımı da unutulmazlar listemize ekledik!
Bohem çizgileri, salaş ve yoğun tasarımları seviyorsanız Sophie’nin gelinliği kesinlikle size çok uygun!

4) Bella Swan/ Twilight Saga: Breaking Dawn

Twilight serisi beyazperdeye yansıdığı dönemde büyük ses getirmişti. Filmin birçok unutulmaz sahnesi bulunsa da bizim için en unutulmaz olan an kuşkusuz, Bella Swan’ın gelinliğini gördüğümüz an oldu. Dönem modası prenses ve geniş kesimi bir anda sollayarak yeniden dar kesim gelinliklerin asaletini sergileyen bu gelinliğin derin ve işlemeli sırt dekoltesi de kendisine hayran bırakıyor. Gelinliğin en güzel yanı ise kuşkusuz, zamansız olması…
Siz de yıllarca hatırlanacak bir gelinlik giymek ve tercihinizi dar kesimden yana kullanmaktan yanaysanız, Bella’nın gelinliğinden ilham almanızı öneriyoruz! 

3) Serena Van Der Woodsen/ Gossip Girl

Her kıyafetinin sansasyon yarattığı Gossip Girl dizisinin ‘diva’sı Serena Van Der Woodsen, hem kendisine hem finale yaraşır bir tasarımla karşımıza çıktı. Georges Chakra tasarım gelinlik, gold detayıyla adeta zihnimizdeki tüm tabuları domino şeklinde yıktı! Kabarık model ile gelenekselliği, gold kumaşıyla ise moderni yakalayan gelinliği tanımlamak için kullanacağımız tek kelime kesinlikli ‘sıradışı’!
Siz de gelinliğinizde hem gelenekseli yaşatmak hem de modern esintiler taşımak istiyorsanız, önerimiz Serena Van Der Woodsen’ın gelinliği.

2) Blair Waldroff/ Gossip Girl

Kim demiş “Gelinlik beyaz olur” diye? Hele ki Blair Waldroff gibi moda divası bir karakterden bahsediyorsak. Tüm dizi boyunca her kıyafeti ile nefes kesen Waldroff, öldürücü vuruşunu mavi renk Elie Saab tasarımı elbise ile yaptı. Hikayenin mutlu sonuna mı sevinelim? Yoksa elbiseye mi aşık olalım? Bir türlü karar verememiştik. Zarafetin vücut bulmuş hali olan Blair Waldroff, gelinliği ile yine yeni yeniden unutulmazlar listelerinden birine daha girdi.
O halde tek cümle ile özetliyoruz, “En iyisini Blair Waldroff bilir.”


1) Carrie Bradshaw/ Sex and The City

En sona en güzelini sakladık. Hala içten içe özendiğimiz, hem kendisine hem yaşamına imrendiğimiz Carrie Bradshaw, bir kez daha modayı takip etmediğini aksine ona yön verdiğini gösterdi. Vivienne Westwood imzalı kabarık model gelinlik, görür görmez “işte böyle yapılır!” dedirtiyor. Kabarık ve iki renk gelinliğini renkli bir saç aksesuarı ve duvağıyla tamamlayan Carrie’nin görüntüsü New York sokaklarını da ekranlarını da salladı!
Tabii işin sonu o kadar da tatlı bitmemişti, damat kaçmıştı. Ama biz “olay benzemesin, gelinlik benzesin” diyerek Carrie’nin muazzam look’unu bırakıyoruz!