Davetiyelerinizin Yanında Gönderebileceğiniz Hediyeler

Davetlilerinizi özel gününüze çağırırken onlara, kendilerini özel hissettirmek ister misiniz? 
O halde sizin için güzel bir fikrimiz var. Hediyenizi düğünde dağıtmak yerine davetiyenizle gönderin! 
"E o halde ne göndereceğiz?" dediğinizi duyar gibiyiz. 
Yaratıcı fikirleri sizin için derledik. 

1- Maske & Kolonya 

Neredeyse 1 yıldır tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 virüsüne karşı alınabilecek tedbirlerin başında kuşkusuz maske ve hijyen yer alıyor. Durum böyleyken de en özel gününüzde sevdiklerinizi korumak ve onların da tedbiri elden bırakmamasını sağlamak için davetiyelerinizin yanında küçük paketlerde kişi sayısına göre maske veya özel tasarım şişelerde kolonya gönderebilirsiniz.
Bu hediyelerle mutlu gününüzde tüm tedbirleri aldığınızı göstererek misafirlerinizin gönül rahatlığı ile davetinize katılmalarını sağlayabilirsiniz!

2- Mumlar 

Davetiyelerinizin yanında göndereceğiniz küçük ve şık tasarımlı mumlarla misafirlerinizin sizi hatırlaması için hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Renk renk ve farklı kokularda mumlar, sevdiklerinizin ev dekorasyonunda kullanabilecekleri bir hediye olacaktır. Böylece hem işlevsel hem de hatırlanacak bir hediye armağan etmiş olacaksınız! 

3- Fular 

Ev dekorasyonundan ziyade davetlilerinize üzerlerinde taşıyacakları bir hediye vermek isterseniz fular kesinlikle ilk tercihiniz olmalı! Davetiyeyle birlikte taşıması kolay olan fular, ister saçta ister boyunda ister bilekte çok amaçlı kullanılabilir. Her davetlinize birbirinden farklı tasarımlar gönderebilir, kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

4- Düğününüzün temasını yansıtan öğeler

Düğününüzün teması belli mi? O halde temanızı yansıtacak küçük hediyelik kutular ile davetlilerinizin yüzünü gülümsetebilirsiniz. Kumsal temalı bir düğün planlıyorsanız küçük kum tüpleri ile dekoratif ürünler hediye edebilirsiniz. Seçiminiz rustik bir düğün ise küçük eski tip el aynaları seçebilir ve hem zamansız hem de kullanışlı bir hediye verebilirsiniz. 

5- Kitap

Belki de her zaman, her etkinlik için en güzel hediyelerin başında geliyor kitap. Davetiyelerinizin yanında da en güzel hediyeyi kullanmak harika bir fikir! İster şiir kitapları, ister kısa klasiklerden birini kullanarak davetlilerinizin kütüphanesini zenginleştirebilirsiniz. Özellikle cep boy kitaplarla davetiyelerinize boyut olarak eşdeğer olacak eserler kullanabilirsiniz.

6- Makaron & Kurabiye & Jelibonlar

Düğününüzün tatlılığını hediyelerinize de yansıtmak istemez misiniz? O halde tercihiniz tatlılardan yana olsun. Paket paket jelibonlar, kutu kutu makaronlar ya da tüle sarılı kurabiyelerle davetlilerinizi cezbedebilirsiniz. Ayrıca rengarenk tatlılar düğününüzün masalsı havasına da uyum sağlayacaktır!

7- Soslar

“Tatlı konuşalım da tatlı yemeyelim” derseniz sizin için hediyelik olarak bir de tuzlu bir tercih hazırladık, mini soslar! Hardal, mayonez, ranch, barbekü, acı, pesto onlarca çeşit içinden seçtiğiniz sayıda sos ile davetlilerinizin damağında hoş lezzetler bırakabilirsiniz! Şekerlemeler ne kadar klasik olacaksa, soslar da bir o kadar yaratıcı görünecektir.

8- Küçük saksı bitkileri

Benim hediyem geçici değil, ömürlük olsun diyenler için de harika bir fikrimiz var, mini bitkiler! Özellikle son yıllarda çok moda olan küçük saksılar içinde kaktüs, menekşe, bodur mini ağaçlar gibi birçok bitki ister evde ister iş yerinde ister bahçelerde kullanılabiliyor. Siz de davetiyenizi küçük saksılar içinde bitkilerle gönderebilir ve hem davetinizi hem de düğününüzü unutulmaz kılabilirsiniz!

9- Vücut Losyonu & Yağ

Güzel kokuları ve yumuşak dokuları seviyorsanız hediye olarak önerimiz Vücut losyonu ya da yağı! Sevdiklerinize gönderdiğiniz davetiyelerin yanında seçtiğiniz özel bir kokunun bulunduğu yağlar veya losyonlarla kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda düğün yapmayı düşünen çiftlerin seçebileceği yegane hediye vücut losyonları ya da yağları! 

BONUS: Oyuncak 

Siz de çocukların yer almadığı bir düğün organizasyonu mu planlıyorsunuz? Bunun için davetiyelere çeşitli mesajlar yazınca birçok kişi alınıyor mu? O halde sizin için çok güzel bir fikrimiz var! Davetiyenizin yanında hem ailelerin hem de çocukların gönlünü almak adına küçük oyuncaklar gönderebilirsiniz!