Deniz, kum, güneş 'merhaba' diyor... yaz düğünü

Yılın kuşkusuz en sevilen mevsimi… Deniz, kum, güneş üçlüsü mü yoksa sıcaklığın verdiği o tatlı his mi bu sevgiyi yaratan bilemiyoruz. Ancak şuna eminiz ki bu mevsim düğünlerin de favori mevsimi. Eğlence dolu yaz akşamları, tiril tiril kumaşlardan kıyafetler, bronz ten, soğuk içecekler… Saymakla bitmeyen harika seçenekler. Peki bu yıl, yaz mevsiminin modası ne? Merak ediyorsanız, hadi başlayalım! 


1- Kapalı alanlardan çıkıyoruz, gökyüzü ile buluşuyoruz! 

Hem pandemi nedeniyle yapılan kısıtlamalar hem de bitmek bilmeyen soğuk hava hepimizi bir hayli yordu. Neredeyse 1 seneyi evde geçirmemizin ardından artık bol bol dışarıda vakit harcamanın da vakti geldi! Her ne kadar sıcaklık sizi zorlayacak olsa da bu senenin modası, açık hava! İster kumsalda ister güzel bir bahçede isterseniz de ormanın içinde. Mekanınız size kalmış. İstediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz ancak tek kuralımızı, göğe bakabileceğiniz bir yerde olun! 

2- Sadelik en güzel şıklık! 

Biliyoruz, düğünlerde masalar, sandalyeler, ışıklandırmalar, bol bol süslemeyi seviyoruz. Ancak bu yıl farklı! Bu yıl ne kadar sade o kadar iyi. Tek bir dekorasyonu öne çıkarıp, geriye kalan tüm materyalleri sade tutarak, şıklığa yaratıcılık katabilirsiniz. Size yazı hatırlatan ne varsa, masanızda da o olsun. Geriye kalan her şey saçaklar, tüller ve tüylerden oluşsun. Hem gözünüz yorulmasın hem de saatler harcadığınız dekorasyonu dakikalara indirin!  

3- Favori dekorasyon malzemelerimiz; taze meyveler! 

Doğallıktan bahsetmişken, durumu bir adım öteye taşıyalım istedik! Bu sene en doğalından, dalından koparılmış meyveleri düğün masanıza getirmek ister misiniz? Hem de karın değil göz doyurmak için. Evet yanlış duymadınız, bu yılın modası dalından koparılmış taptaze meyvelerle süslenen masalar. Rengarenk şeftali, greyfurt, çilek belki de ananas… Siz hangisini isterseniz, masanızda hem görüntüsü hem tadı benzersiz olan bu meyvelere yer açabilirsiniz! 

4- Bu mevsimin trend renkleri; beyaz, krem, mavi! 

Yazın favori üçlemesi deniz, kum ve güneşi renklerle düğünümüze taşıyoruz. Genelde 2 ton kullanılarak oluşturulan dekorasyonların aksine bu mevsimde özellikle kumsal esintilerinin renklerini bir araya getirmek çok moda! Denizin mavisini kumun kremi ile bir araya getirip yanına da düğünlerin vazgeçilmez rengi olan beyazı ekleyerek hem son moda hem de son derece şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz!

5- Dansa ve fotoğrafa yer açın! 

Başta da söylediğimiz gibi; kısıtlamaların ardından birçok insanın dört gözle beklediği eylem doyasıya eğlenmek. Siz de düğününüzde hem davetlilerinizle güzel zaman geçirmek hem de unutulmaz anlar yaratmak için mekanınızda bolca dansa ve fotoğrafa yer açın! Dans pisti ve fotoğraf alanları oluşturarak herkesin keyifli vakit geçirmesini sağlayın! 

 

Bonus: Yaz düğünlerinin modası Online davetiye!

Tüm bunların yanı sıra, hem sevdiklerinizi korumak hem de davetiyeye ayrılan zamanı kısaltmak için yaz düğünlerinin vazgeçilmez trendi; online davetiye kullanmak. Birbirinden özgün tasarımlarla, kısa sürede harika bir davetiye oluşturmak istemez misiniz? O halde hadi linke tıklayın!