Düğününüzün Yapılacağı Mevsimlere Göre Davetiye Renkleri

Düğün, her mevsimde güzel biliyoruz. Eh, her mevsimde de apayrı bir güzelliği var bunu da biliyoruz. Ancak unutmamanız gereken şey, tüm bu güzelliklerin sizin tercihleriniz ile oluştuğu.
Daha önce özel gününüze hazırlık için ilk adımın tema seçmeniz olduğundan bahsetmiştik. Mekanınıza göre yapacağınız seçimlerin yanı sıra mevsimlere göre de karar vermeniz mümkün. Bunu yaparken de renk tonlarına dikkat etmelisiniz.
Sizin için mevsimlerde kullanabileceğiniz renkleri anlattık!

1- Kış Mevsiminde Kullanabileceğiniz Renk Tonları 

Farklı bir düğün yapmak isteyen çiftlere en başta önereceğimiz şey, kesinlikle kış mevsimini tercih etmeleri. Birçok insan kış düğünlerine soğuk olsa da aslında bu mevsim de en az diğerleri kadar renkli olabilir. Bembeyaz karların arasında, sıcacık bir ortamda sevdiklerinizle yapacağınız düğününüz kuşkusuz unutulmaz olacak. Eğer sizi kış düğününe ikna ettiysek, artık renk seçimine de geçebiliriz.
Kış mevsiminde soğuk tonlardan maviyi çok uygun gördük, gri ve mavi arası tonları kullanarak dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Çevresi cam duvardan oluşan bir restoranda yapacağınız bir düğünde beyaz ışıkla kullanacağınız mavi ve gri tonlar iskandinav havası yaratabilir!
“Aman ben istemem İskandinav, miskandinav” derseniz de, pembe ve bordo tonları oldukça güzel olacaktır. Bembeyaz karların içinde kullanacağınız pembe ve bordo tonlar, zıtlığın yanı sıra uyum da oluşturacak ve töreninizi sımsıcak yapacak!

Kış mevsiminde düğün yapmayı planlıyorsanız, size bu tonlarda kullanabileceğiniz bir davetiye örneği de bırakıyoruz!

 Kış Mevsimi Davetiye Teması

2- İlkbahar Mevsiminde Kullanabileceğiniz Renk Tonları 

Ağaçlar çiçek açmış, yeşillenmiş; kuşlar, kediler, tavşanlar ortaya çıkmış; doğa yeniden renklerini kazanmaya başlamış. İçinde her rengi bulacağınız, doğanın yeniden doğduğu ilkbaharda düğün yapmayı düşünen çiftlerimiz için de fikirlerimiz mevcut. Söylediğimiz gibi doğanın her renginin oluştuğu ilkbaharda, mevsime yaraşır canlı renkler kullanılmalı. Çiçeklerin tonları olan şeftali, pembe, sarı ve turuncu gibi renklerle düğününüzü şenlendirebilirsiniz! ‘Renk curcunasından hoşlanmam çok da canlı renkleri sevmem’ diyenler için de mor, önereceğimiz renkler arasında, bunun yanı sıra yeşil ve krem renkleriyle de uyumu yakalayabilirsiniz.
Özetle size önerimiz, baharda renkleri kullanmaktan çekinmeyin! 

İlkbahara özel renklerle oluşturabileceğiniz davetiye örneği bırakıyoruz!  

İlkbahar Mevsimi Davetiye Teması

3- Yaz Mevsiminde Kullanabileceğiniz Renk Tonları 

Deniz, kum ve güneşin mevsimi yaz tüm canlı renklerin bir araya geldiği bir diğer mevsim. İlkbahardan farklı olarak bu mevsimi düşününce aklımıza gelen ilk şey kuşkusuz masmavi deniz. Denizin güzel renklerini neden düğününüzde de kullanmayasınız? Mavi ve pembenin binbir tonunu bir araya getirerek dekorasyonunuzu etkileyici kılmanız mümkün. Tek renk tonu seçmek isterseniz de sizin için turuncu ve sarıyı seçtik! Yaz mevsiminde özellikle kumsal ya da havuz başı düğün düşünüyorsanız bu iki renk mekana tezat görüntüsüyle davetlilerinizin gözünü alacaktır!

Cıvıl cıvıl yaz mevsimine eşlik edecek davetiye fikrinizi sizlerle paylaşıyoruz!

Yaz Mevsimi Davetiye Teması

4- Sonbahar Mevsiminde Kullanabileceğiniz Renk Tonları 

Daha önce de söyledik, ‘Sonbaharda aşk başkadır!’ Doğanın kendisini yenilemeye girdiği bu mevsimde kahverengi ve sarının tüm tonlarını oluşturan yapraklar, ılık esen rüzgar ve çiseleyen yağmurun arasında evlilik töreniniz son derece romantik olacaktır. Sonbaharda düğün yapacaksanız, diğer mevsimlerin aksine tezatlıktan çok onun renklerine uyum sağlamanız gerek. Romantizmi doğuran bu mevsim, gereken tüm tonları zaten içinde barındırıyor. Bu nedenle bu mevsim için bizim seçimimiz toprak tonları. Kahverengi ve bejin tüm tonlarını kullanabilirsiniz. ‘Ben biraz daha renk katmak istiyorum’ diyorsanız, bordo, yeşil, krem tonları da tercih edebileceğiniz renklerden.

Romantik mevsiminize uygun davetiye örneğini bırakıyoruz! 

İlkbahar Mevsimi Davetiye Teması