Mevsime göre gelinlik modelleri

Burçlardan bahsettik, vücut ölçülerinden bahsettik, bu yılın modasını da ekledik. Sıra geldi en önemli detaylardan birine; tabii ki düğününüzün yapılacağı mevsime! Kumaştan gelinlik modeline kadar birçok özelliğe hem hava şartlarına göre hem de mevsimin enerjisine göre dikkat etmeniz gerekiyor. Hadi başlayalım! 

1- Kış gelinleri için; Aksesuarlar!

Kış gelinlerimiz, seçtiğiniz mevsim belki de en özgün tasarımları çıkacağı mevsimlerden biri! Kış mevsiminde hiçbir klasiği kullanmak zorunda değilsiniz, gelinliğinizi içinizden geldiği gibi tasarlayabilir, istediğiniz aksesuarları kullanabilirsiniz. Klasikten şaşmak istemeyen gelinlerimiz de varsa yine klasik çizgilerle ilerleyerek kendi imzanızı oluşturacak tasarımlar kullanabilirsiniz.
Sizin için önerilerimiz; kalın kumaşlar kullanmanız, bunun yanında kuyruk tercihinizi kısadan yana kullanmanız, ancak uzun kollu gelinlikler seçmeniz. Yaratıcılığa gelince; aksesuarlarınızı kazaklar, kürkler ve eldivenlerden seçebilirsiniz. Klasik çizgilerden şaşmak istemezseniz de blazer ceketler ya da pelerinler kullanabilirsiniz! 

2- İlkbahar gelinleri için; Çiçekler ve tüller!

Çiçekleri ve doğayı seven gelinlerimiz için kuşkusuz en güzel mevsim bu mevsim olacaktır. İlkbahar gelinleri, doğanın yeniden doğuşunu gelinliklerine yansıtmalı! Bu nedenle gelinliklerde çiçek motifleri, balon kol ve uçuş uçuş tüller kullanılmasını öneriyoruz. Peri gibi görüneceğiniz bir tasarım ile doğaya uyum sağlayabilirsiniz. Gelinliğiniz son derece hareketli olacağı için takı ya da aksesuar kullanımını önermiyoruz ancak peri görünümünüzü pekiştirmek için taç oldukça uygun olacaktır. 

3- Yaz gelinlerine; sade ve rahat!

Bu mevsimin gelinleri için önerimiz; sadelik ve rahatlık! İnce kumaşlardan oluşan tasarımlar ile sıcak havada hem rahatlığı hem de şıklığı yakalayabilirsiniz. Ayrıca gelinliğinizde istediğiniz dekolteyi kullanarak düz ve sade tasarımlara hareket katmanız mümkün. “Ben biraz daha hareket istiyorum” diyenler için de önerimiz; takılar. birbirinden farklı ve fazla takılar kullanarak, gelinliğinizi yaza uygun hale getirebilirsiniz. 

4- Sonbahar gelinleri için; Bohem, bohem, bohem!

Doğanın uykuya dalışı da bizim için son derece büyüleyici! Sonbaharın mistik havasını da son derece etkileyici buluyoruz. Aynı kış mevsimi gibi son derece yaratıcı olabileceğiniz bir diğer mevsimin de sonbahar olduğunu düşünüyoruz. Tek fark; kışta aksesuarda kullanacağınız özgünlüğü, sonbaharda gelinlikte yakalayacak olmanız. Bize göre bu mevsimin tarzı, bohem. püsküller, saçaklar, danteller, uzun kuyruklar, sırt dekoltesi… Kısacası aklınıza gelebilecek her hareket!