Davetiye Hazırlarken Yapılan Hatalar

Düğün davetiyenizi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri anlatmıştık. Şimdi de davetiye hazırlarken en çok yapılan hatalardan bahsedelim istedik! 

1- Ne çok renkli, ne az renkli.. 

Heyecanla yapılan seçimlerde çoğu zaman fark etmeden çok renkli kombinasyonlar seçilebiliyor. Bu nedenle de daha sonra çoğu zaman pişmanlık yaşanıyor. İşte tam da bu yüzden, size önerimiz 2 renk ile davetiye oluşturun. Tek renkli kullanımlar da kolaya kaçma gibi duracağı için daha sonra kendinizi kötü hissedebilirsiniz. 

Düğününüzde kullanacağınız renk skalası içinde seçeceğiniz 2 rengi davetiyenizde kullanmanız hem zaman kaybını önleyecek hem de pişmanlığı engelleyecektir!

2- Uzun sözlere, tekerlemelere gerek yok!

Eskiden çok sevilen kafiyeli sözler, tekerlemeler, şiirler ve maniler davetiyeleri süslerdi. Ancak bunun modası artık geçti. Ayrıca artık davetiyelerde uzun cümleler kullanmak da geride kaldı. Sizi anlatan ve davetlilerinizi çağıracağınız 2 cümlelik bir yazı yeterli olacaktır. Özetle davetiyenin kısa cümlelisi makbul! 

3- Değişik şekiller/ figürler kullanmayın!

Dediğimiz gibi, ne kadar sade o kadar iyi! Birbirinden farklı şekiller ve figürlerle davetiyenizi karmaşık hale getirmeyin. Bunun yerine seçeceğiniz 1-2 şekil ile davetiyenizi süslemek daha elegant bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Hatta davetiyenizi çiçekler, yıldızlar ve bunun gibi birçok farklı elementle estetik hale getirebilir, boyut kazandırabilirsiniz. 

4- Yazım kurallarına dikkat!

Davetiyelerde belki de yapılan en büyük hata yazım kurallarına dikkat etmemek. Tabii ki bir editörmüşçesine kelime seçimleri yapmak ve ince eleyip sıkı dokumaktan bahsetmiyoruz. Ancak misafirlerinizi davet ederken en azından kullandığınız kelimelerin ve eklerin doğru yazımına dikkat etmeniz ve hataları minimuma indirmeniz gerekiyor!

5- Düğün teması ile alakasız davetiye tasarımı kullanmayın!

Düğününüz yazın olacak ise kışın kullanılacak renkler ve desenler, ilkbaharda olacaksa sonbaharda kullanılacak renk ve desenler kullanmak büyük bir hata olacaktır. Yaz temanıza uygun mavi ve krem tonları yerine beyaz ve kırmızı renklerini kullandığınızı düşünün. Ya da bahçede yapacağınız bir düğün için altın varaklı bir davetiye hazırladığınızı hayal edin, ne büyük bir kafa karışıklığı öyle değil mi? 

Bizce de öyle, bu yüzden sizi uyarıyoruz. Davetiye tasarımınızda lütfen mevsime ve temaya dikkat edin. Bu hem davetlilerinizin hazırlığına yardımcı olacak hem de sizin davetiye tasarımınızı yaparken kolaylıkla karar vermenizi sağlayacak. 

Bonus: Pandemide geleneksel değil, online davetiye kullanın!

Biliyoruz, davetiyeyi elden vermenin kapıda sohbet etmenin keyfi bambaşka! Ancak bu dönemde sevdiklerimizi korumak için atacağımız en doğru adım, ‘online davetiye’ kullanmak. Temassız ve online kullanmak, sevdiklerinizi korumanın yanı sıra bilgisayar ya da telefondan üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerle de size büyük bir kolaylık sağlayacak. Evinizde ya da iş yerinizde hatta yolda giderken bile kolaylıkla kısa sürede davetiyenizi tasarlayabilirsiniz. 

Hadi linke tıklayın ve davetiyenizi kolaylıkla oluşturun!

Davetiyenizi Oluşturun!