Düğün hazırlığına ilk adım: Temel Düğün Temaları

Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştireceğiniz gün sizi yansıtan bir düğün son derece önemli. Bunun için de ilk olarak yapmanız gereken şey kuşkusuz düğününüzün temasını seçmek. Son dönemde yükselen birçok trendle birlikte yenileri oluşsa da sizler için temel temaları derledik.

 

1- Kumsal Düğünü

Uzun düzenlemelerin olmadığı ve sadece yakınlarınızın bulunduğu keyifli bir düğün mü düşünüyorsunuz? Bir de düğününüzü özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yapmayı planlıyorsanız, kuşkusuz kumsal düğünü tercih etmelisiniz. Rahatlıktan, sadelikten ve salaşlıktan hoşlanıyorsanız, deniz kenarında, sıcak kumun üzerinde, gün batımında unutulmaz bir düğün düzenleyebilirsiniz. Çiçekleri kullanarak tasarım yapabilir, kum üzerinde canlı müzik eşliğinde dans edebilir, mini bir kokteyl ile sevdiklerinizi de mutluluğunuza dahil edebilirsiniz. Deniz, kum, güneş üçlüsü bu kez tatilinizin değil, düğününüzün vazgeçilmezi olsun!
Kumsal düğününüze uygun bir davetiye tasarımı da ister misiniz?
Sizin için seçtiğimiz tasarımı kullanabilirsiniz

Kumsal Düğünü için Davetiye

2- Saray Düğünü 

Son dönemin en çok tercih edilen temalarından biri olan saray düğünü özellikle gelenekselliği seven çiftler için oldukça uygun. Gelenekselin yanı sıra görkemli ve kalabalık bir düğün planlıyorsanız size en uygun konsept saray düğünü olacaktır. Büyük masaların olduğu şifon ve dantellerle bezenmiş, kristaller ve altın tasarımların kullanıldığı bir düğün hayal ettiyseniz, hemen saray konseptini araştırın! Bunun yanı sıra temayı kullanarak sevdiğiniz eski gelenekleri de yeniden düğününüzde canlandırabilirsiniz. Eminiz, bu konseptle yapacağınız düğün yıllarca hatırlanacak!
Saray düğünü konsepti kullanacaksanız davetiyeniz de buna uygun olmalı!
Hadi sizin için seçtiğimiz davetiyeye bir göz atın! 

Saray Düğünü için Davetiye

3- Kır Düğünü 

Her mevsim revaçta olan ve modası asla geçmeyen kır düğünü, özellikle açık havada olması nedeniyle en sevilen temaların başında geliyor. Yeniliğe açık olan ve tasarımını daima geliştirebileceğiniz kır düğünü için mekan seçenekleriniz de en az tasarımlar kadar fazla. İster bahçede ister yaylada, ister 50 ister 500 kişilik düğünü tasarlayabileceğiniz bu konseptte gösterişli bir düğün de sade bir tören de yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ışıklandırmayla ortamı renklendirebilir, toprak ve çimen ile doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak bu temayı kullanmak için tek dikkat etmeniz gereken unsur; hava durumu…
Kır düğünü temanıza eşlik edecek davetiye tasarımı önerimiz için linke tıklayın!

Kır Düğünü için Davetiye

4- Havuz Başı Düğünü

Kır düğünü gibi yoğun olarak tercih edilen bir diğer konsept de havuz başı düğünü. Açık havada kalabalık olmayan bir düğün yapmak isteyen çiftler için en uygun konseptlerden biri olduğunu söylesek siz de bize katılırsınız. Havuz başında, ister hareketli ister sakin, ister abartısız ister gösterişli bir dekorasyon kullanabilirsiniz. Bir otel havuzunun başında ya da süs havuzunun yanında da töreninizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı kır düğününde olduğu gibi tercih edeceğiniz aydınlatmalar ile ortama renk ve enerji katabilirsiniz. Örneğin havuzun üzerine atacağınız çiçekler ve aydınlatmalar dekorasyonda büyük fark yaratacaktır.
Temanız havuz başıysa konseptinize uyum sağlayacak davetiyeyi aşağı bırakıyoruz! 

Havuz Başı Düğünü için Davetiye

5- Vintage Düğün

Son dönemlerde moda olan, geçmişi günümüze taşıyan ‘vintage’düğünlere de taşındı. Özellikle romantizm seven tüm çiftlerin kullanabileceği bir konsept olan vintage tasarımda , geçmişin ışıltılı ve zarif tüm parçalarını birleştirerek kullanabilirsiniz. Eski bir yapıda düzenleyeceğiniz düğününüzde dekorasyonda büyük güller, ışıl ışıl parlayan mumlar ve inciler kullanarak geçmişin esintilerini katabilirsiniz. İster kalabalık ister yalnızca yakınlarınızın olduğu bir düğün olsun, ister açık havada ister kapalı bir alanda düzenlenecek bir tören olsun, her koşulda kullanabileceğiniz bir konsept. Düğününüzü unutulmaz kılmak ve davetlilerinizle birlikte keyifli vakit geçirmek istiyorsanız vintage tam size göre!
Geçmişin izlerini taşıyan bu konsepti kullanacaksanız özellikle dikkat etmeniz gereken diğer kural davetiyeniz ile düğününüzün tasarımının bir olması…
Vintage tasarımda kullanabileceğiniz davetiye tasarımını aşağı bırakıyoruz!

Vintage Düğün için Davetiye

6- Bohem Düğün

Yine son yıllarda oldukça revaçta olan bir tema da ‘bohem’. Özgür ve doğal ruha sahip bir çiftseniz kuşkusuz sizin için en uygun tema bohem olacaktır. Kuralları olmayan, gösterişsiz ama bir o kadar da sizi yansıtacak bir tören istiyorsanız bu temayı kullanabilirsiniz. Püsküller, tüller, saçaklar, rengarenk mumlar, çiçekler ve aklınıza gelen her türlü süslemeyi kullanabilir, hatta el emeği tasarımlarla düğün mekanınızı dekore edebilirsiniz. Bohem temasının tek kuralı, ‘kuralsızlık’.
Temanız bohem ise konseptinize eşlik edecek davetiye tasarımı önerimiz için linke tıklayın!  

Bohem Düğün için Davetiye