Burcunuza göre tercih etmeniz gereken gelinlikler

Düğününüz için yapılan birçok araştırma ve seçimler sırasında kuşkusuz en önem verilenlerden biri gelinlik. Boyu, uzunluğu, şekli, kumaşı derken sonsuz seçenek arasında sizin için en uygun olanı bulmaya çalışıyorsunuz. Peki bu araştırmayı yaparken, yardım alsanız? Mesela burcunuzdan? Hadi burcunuza göre seçebileceğiniz gelinliklere birlikte bir göz atalım.

KOÇ BURCU 

Bir koç kadınıysanız, yüksek özgüveniniz ile her ortamda gözleri üzerinizde topluyorsunuz demektir. Cesaretinizle yarattığınız farkı, gelinliğinizde de konuşturmalısınız. Gelinliğinizde klasik çizgilerden ziyade farklının zarifliğini kullanarak, size özgü bir tasarım kullanın. Söz veriyoruz düğününüzdeki fısıldaşmalarda duyacağınız cümle “Bu gelinlik ondan başka kimseye yakışmazdı” olacak. İkonik koç burcuna ilham olması için 2 ikonik dizi karakterinin unutulmaz gelinlik modellerini bırakıyoruz.

BOĞA BURCU

Boğa kadınıysanız gelenekselci bir yapıya sahip olmanızın yanı sıra doğal güzelliğe de önem veriyorsunuz demektir. Sakinlik arayan ve zarif bir yapısı olan boğa, bu özelliklerin getirisiyle romantiklerin başında gelir. Bu romantizmi en güzel yansıtacağınız yer de kuşkusuz tercih ettiğiniz gelinliğiniz olacak. Geleneksel kesimlerle romantik ögelerin birleştiği bir elbise tercih ederseniz, hem abartıya kaçmadan gönül rahatlığıyla giyeceğiniz hem de tamamen sizi yansıtan bir gelinlik seçmeniz mümkün.

İKİZLER BURCU

İkizler kadınıysanız rengarenk kişiliğinizi, değişken modunuzu ve bitmek bilmeyen enerjinizi gelinliğinize yansıtmaya ne dersiniz? İster tek ister iki parça gelinlikler seçebilir, bir gelinliği küçük hilelerle birden fazla şekilde kullanabilirsiniz. Bohem ve etnik desenleri kullanabilir hatta farklı renklerde gelinlikler de seçebilirsiniz. İkizler burcu kadınının neşe dolu kahkahasına seçeceğiniz her gelinlik yakışacaktır eminiz! Size tabuları yıkan tasarımlardan ilham vermek istedik!

YENGEÇ BURCU

Duyguların kadını diyebileceğimiz yengeç burcuysanız, siz de iflah olmaz romantiklerden birisiniz demektir. Her ne kadar yeniliğe açık olmayıp, geleneklere bağlı olsanız da size özel olan her şeyde kuralları kendiniz belirlemekten hoşlanırsınız. Sıcakkanlı ve nazik yapınızı yansıtacağınız bir gelinlik modeli seçebilir, üzerinde taşıyacağı romantik ezgileri kendiniz tasarlayabilirsiniz! Klasik A kesim ya da prenses modelli bir gelinlik seçerek, kendi masalınızın mutlu sonunda gerçek bir prenses gibi hissedebilirsiniz! Sizin için prenseslere layık tasarımları bırakıyoruz!

ASLAN BURCU

İddialı ve cesur aslan kadınlarından biriyseniz bir diğer özelliğiniz de kuşkusuz mükemmeliyetçiliğinizdir. Bu nedenle hem cesaretinizi hem de mükemmeliyetçiliğinizi yansıtacak bir tasarım seçmelisiniz. Geleneksel ve sade tasarımlardan ziyade iddialı ve şık tasarımlara yönelmeniz gerekli. Geniş kesimler yerine, dar ve uzun kuyruklu tasarımlar tercih edebilirsiniz. Özellikle sırt dekoltesi kullanıp standart çizgilerden çıkabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

Titizliği ile tanınan başak burcu kadınıysanız, detayların da sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu özelliğinizi sonuna kadar kullanmanın bizce tam zamanı. Gelinliğinizi en ince detaylarına kadar tasarlayabilirsiniz. Küçük ayrıntılarla baştan sona sizi yansıtacak bir gelinlik tasarlayabilirsiniz. Birden fazla kumaşı bir araya getirebilir, yalnızca işlenmiş kumaşlardan tercih ederek sadeliğin şıklığını da kullanabilirsiniz. Uzun kuyruklu, uzun kollu gelinliklerin yanı sıra straplez de kullanabilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Moda zevki yüksek olan terazi kadını modayı takip etmesinin yanı sıra onu şekillendirmeyi de sever. Trend olan ürünleri kendine yakıştırmayı bilen terazi kadınlarından biriyseniz, zevkiniz oldukça yüksek demektir. Ancak olanı olduğu gibi kullanmayı sevmeyen terazi, kendinden birtakım parçalar ekleyerek stiline imzasını atmayı da sever. Bu yöntemi gelinliğinizde de kullanarak tamamen size özel bir tasarım kullanabilirsiniz. Sezonun moda kumaşlarından farklı tasarımlar yaratabilir, moda olan tasarımlara ufak dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

AKREP BURCU

Tutku dolu akrep kadınlarından biriyseniz gözlerin üzerinizde toplanmasından hoşlanıyorsunuz demektir. Bunun için herhangi bir çaba harcamanıza da gerek yok. Akrep kadını her daim çevresindekileri kendine çekmeyi başarır. Tutkunuz ve cesaretiniz kuşkusuz stilinize de yansır. Bizim önerimiz de bu iki özelliğinizi gelinliğinizde kullanmanız. Cesur kesimlere sahip gelinliklerle tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz!

YAY BURCU

Rahatına düşkün, doğallığı seven yay kadınlarının düğün gününde en çok dikkat etmesi gereken iki özellik de kuşkusuz bunlar olacaktır. Balık veya dar kesim modeller yerine A kesim ya da uçan etekler tercih edebilir, tasarımda sizi rahatsız etmeyecek şekilde sade ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. İlham verecek  en sade ve şık modelleri sizin için seçtik!

OĞLAK BURCU

Minimalizmi seven, sadelikten yana olan ve en ufak süslemeden bile hoşlanmayan oğlak kadını, gelinliğini seçerken de kuşkusuz buna dikkat edecektir. Sadeliği üzerine en çok yakıştıran oğlak kadınlarından biriyseniz, tek kumaştan düz kesimli gelinliklerle kendinizi yansıtabilirsiniz. Gelinliğinize hareket katmak için ise uzun bir duvak ya da şık bir eldiven kullanabilirsiniz. Sizin için tam da zevkinize uygun minimal tasarımlar seçtik!

KOVA BURCU

Geçmişe tutkuyla bağlı olan kova burcu kadınları doğayı da bir o kadar sever. Doğaya ve geçmişe olan bu tutkularını kuşkusuz gelinliklerine de yansıtmak isteyeceklerdir. Kova burcu kadınıysanız size önerebileceğimiz en uygun gelinlik çeşidi kuşkusuz vintage gelinlikler olacaktır. İster annenizin ya da anneannenizin gelinliklerini yeniden tasarlayın, ister bu çeşit üretilmiş gelinliklerden satın alın! Size ilham olması için birbirinden şık vintage tasarımları ekliyoruz!

BALIK BURCU

Bir diğer romantiklerden balık burcu, aynı zamanda hayalperestliği ile de bilinir. Balık burcu kadınıysanız masal gibi bir düğün planladığınızı biliyoruz. Bunun için de size alabildiğine romantik ezgilerle dolu, bir prenses gibi görüneceğiniz tasarımları öneriyoruz. Modaya olan ilginizi de kullanarak trend parçalara romantik dokunuşlar ile hayalinizdeki tasarımı yaratabilirsiniz! Sizin için tam da prenseslere layık modeller seçtik!

Burcunuza göre seçtiklerinizin yanına davetiyelerinizi de eklemek istemez misiniz? Haydi eşiniz ile birlikte burçlarınızın tüm özelliklerini öne çıkaran ve sizi yansıtan bir davetiye tasarlayın!

Ücretsiz Davetiye Oluştur