2021 yılının sonbaharında düğün trendleri

Eylülün gelişiyle romantizmin ayı sonbahara girmiş bulunuyoruz. Hafif rüzgar, ansız yağmurlar ve yaprakları sararan ağaçların romantik filmleri aratmadığı, her köşenin doyasıya aşk koktuğu bu mevsim, bizim için düğünün en ideal mevsimi! 

Peki bu yılın sonbaharında düğün modası neler? 

1- En sevilen dekorasyon malzemesi: Tül 

Sonbahar her ne kadar bohemi hatırlatsa da bu yıl biraz daha sade ve göz alıcı seçimler var elimizde. Bu mevsimde dekorasyonun ana materyali, tül. Sandalyeden masaya, tavan dekorlarından nikah masasasına kadar her alanda kullanabileceğiniz tüle istediğiniz renk ve ebatta yer verebilirsiniz. 

Bu güzel kumaş türü dekorasyonunuza bir “masal düğünü” izlenimi verecek; davetlileriniz de gözlerini alamayacak.

2- Sezonun rengi: Gold 

Her ne kadar sadeliğe bayılsak da ışıl ışıl göz alan düğünlere de bir o kadar bayılıyoruz! O yüzden bu rengin moda olmasına çok sevindik! Belki ana renk olarak kullanmasanız bile; aksesuarları gold renkte seçerek harika bir estetik oluşturabilirsiniz. Yemek takımları, masa aksesuarları ve tavan süslerini bu renkte eşleyerek saray düğünü konseptini kullanabilir; minimalize aksesuarlarda kullanarak ortama hafif ışıltılar katabilirsiniz. 

3- Çiçek seçimi: Şakayık! 

Bir süredir gelin buketlerinde gördüğümüz; güle benzeyen ama daha büyük yaprakları olan bir çiçek var, evet şakayık! Bu güzel çiçek, bu sezonda, gelin buketinden dekorasyona taşınıyor. İster fotoğraf alanında ister masada kullanabileceğiniz harika bir çiçek. Davetlilerinizin de bayılacağına eminiz! Siz yine de gelin buketinde de kullanmayı ihmal etmeyin bizden söylemesi. 

4- Yeni trend: masaya tek obje!

Biliyoruz, birçok objeyi bir araya getirerek bir aranjman oluşturmak harika görünüyor. Mumlar, çiçekler, yapraklar, deniz kabukları, belki heykelcikler… Ancak bu sezon her şeyden değil tek bir objeden faydalanıyoruz! İster kocaman bir vazo, ister ihtişamlı bir mumluk, aklınıza gelen ve sizin için masanızı harika gösterecek hangi eşyayı tercih ederseniz. 

5- Rengarenk tabaklar, cıvıl cıvıl bir masa 

Sonbaharın romantik renklerini her ne kadar sevsek de bu sezon onları kullanmaktan çok uzağız! Sararmış yapraklar, kahverengi ağaç gövdesi altında yapacağınız bir düğüne bu sezon yazın renklerini de katmak istemez misiniz? Henüz hala yaz mevsimi esintilerini sürdürürken iki mevsimin de kendine has özelliklerini bir araya getirmek bizce harika bir fikir! Bu nedenle masa dekorasyonlarını rengarenk kullanmaya ne dersiniz? Evet yanlış duymadınız, tıpkı yaz mevsiminde olduğu gibi sonbaharda da cıvıl cıvıl renkli masalar oluşturabilirsiniz! Özellikle renkli porselen tabaklar ve şakayıkların bir araya geldiği bir masa dekorasyonu gerçekten de yazı aratmayacak cinsten!

Bonus: online davetiye! 

Tüm bu önerilerin yanı sıra tabii ki sezonun bir diğer modası; online davetiye. Kargo ücreti, basım derdi gibi hiçbir işlemle uğraşmadan bilgisayarınızdan dakikalar içinde özgün tasarımlı bir online davetiye oluşturabilir; ister sosyal medyadan isterseniz de mesajlaşma uygulamalarından sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz! 

Online Davetiyenizi oluşturun!