Klasik Düğün Pastalarından Sıkılanlar İçin Yeni Fikirler

Düğünün davetliler için belki de en sevilen kısmı, dillere destan düğün pastasının tadına bakmak. Günümüzde düğünlerde birçok şey değişirken biz de “Neden pastayı da değiştirmeyelim ki?” dedik. Hem Covid-19 önlemleri kapsamında kişiye özel olacak hem de düğününüze yapacağınız ufak farklılıklar ile misafirlerinizin yüzünü güldürecek pastaya alternatif fikirleri sizler için sıraladık. 

1- Cupcake

Renk renk, çeşit çeşit, tat tat... Yüzlerce çeşidi olan cupcake’ler her zaman sofraları şenlendirir. Rengarenk ve masalsı bir düğün planlıyorsanız pasta yerine misafirlerinize onlarca çeşit cupcake’lerden ikram edebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı süslemelerle sunabileceğiniz bu güzelliklerin düğününüze renk katacağına söz veriyoruz!

2- Mini cheesecake 

Pastaya en güzel alternatif kuşkusuz ona en çok benzeyeni, cheesecake. Farklılık yaratayım ama kalıplarımdan çok da çıkmayayım diyorsanız mini cheesecake’ler ile davetlilerinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Hem hafif hem de ferah bir lezzet olan cheesecake yine süsleme seçeneği de fazla olan tatlılardan biri!

3- Çikolata Topları 

Bir tanesinin hiçbir zaman yetmeyeceği küçük lezzet patlamaları çikolata toplarına ne dersiniz? Keki bitirmeye çalışmak yerine istedikçe tek tek tüketilecek çikolata topları bizce oldukça güzel bir fikir. Düğününüzde özellikle israftan kaçınmak istiyorsanız da çikolata topları harika olacaktır!

4- Ekler 

Bir Fransız tatlısı olan ekler, boyut ve tat çeşitliliği çok sayıda olan lezzetlerden biri. Ekler, krema dolgusu ile pastaya göre daha hafif bir alternatif olacaktır. Ayrıca bu tatlıyı farklı çeşitlerle sunarak davetlilerinize seçme şansı tanıyabilir ya da kendiniz istediğiniz renk ve dokuyu yaratarak görsel bir şölen oluşturabilirsiniz.

5- Sufle

Çikolatanın en sevilen hali, kuşkusuz her hali! İçi sıvı dışı katı çikolatadan oluşan sufle de bu nedenle en çok sevilen tatlıların başında geliyor. En sevilen tatlı, neden düğününüzün tatlısı olmasın ki? Çikolatayı çok seven bir çiftseniz, sufle sizi de yansıtacak bir tatlı olacaktır. Ayrıca organik gıda boyaları ile tatlınızın rengini değiştirerek misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz!

6- Donut

Yurt dışında uzun zamandır, Türkiye’de ise son zamanlarda sevilen lezzetlerden biri olan donut da yine yüzlerce çeşide sahip olan tatlılardan biri. Hem hamur hem şekerden oluşan bir tatlı ile davetlilerinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Pasta tabağının katlarına donutları dizerek görsel şölen oluşturabilirsiniz. Pasta kesmek yerine birlikte donut paylaşmak çok daha yaratıcı olacaktır. 

İlginç bir deneyim için, Hamburger!

Kim demiş “Düğünde illa pasta servis edilecek” diye? Tatlıyı şekeri sevmiyor, farklı olmaya da bir o kadar bayılıyorsanız pasta yerine tüm zamanların en sevilen lezzeti ‘Hamburger’i deneyin! Eminiz, 7’den 77’ye tüm davetlileriniz bu küçük sürprize bayılacak! Tabii ki tüm davetlilerinizi düşünerek tavuk, vejeteryan, glutensiz gibi tercihler de ekleyebilirsiniz. Böylece farklılığınızın yanı sıra düşünceli olduğunuzu da gösterebilirsiniz!!