Bohem Düğünün Olmazsa Olmazları

Bohem düğün dediğimizde; aklınızda hippivari bir görüntü canlandığını biliyoruz. Yerlerde kilimler ve yer sofrası etrafında minderler düşünebilirsiniz. Biz düğünün her türlüsüne bayıldığımız gibi onlara da bayılıyoruz ancak, bohem düğün bununla sınırlı değil! 

Özgün renk tonlamaları ve sıradışı aksesuarlarıyla bohem düğünü; anlattık! Özellikle sıcak ve samimi bir düğün isteyenlerin kullanabileceği yegane tema kuşkusuz bohem! Hadi başlayalım!  

1- Ana Dekor: Tüyler ve Tüller 

Her düğünün belirli ana dekorlar bulunur. Temanızı da bu ana dekorlarla yansıtırsınız. Her temada birçok farklı ana dekor kullanabilirsiniz. Özellikle bohem düğün için birbirinden renkli kilimler, minderler ya da farklı yamalı kumaşlar düşündüğünüzü biliyoruz!
Biz bunları sizin için daha minimalize ettik, ana dekor olarak tüller ve tüyler kullanabilirsiniz! Büyük saçaklı tüylerle mihrabı süslerken, masa ve sandalyelerinizde de tüller kullanabilirsiniz. 

2- Renk Tonlaması: Krem, bej ve bordo tonları 

Bohem deyince akla gelen renk cümbüşünü bir kenara bırakın! Spesifik olarak aklınıza gelen renkleri düşünün! Krem, bej ve bordo. Bu renk tonları da düğün dekorasyonlarına son derece yakışan tonlar! Bu renkleri birlikte kullanabileceğiniz gibi tek ya da iki ton üzerinden de ilerleyebilirsiniz. Özellikle krem ve bej son derece sade bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Tüller ve tüyler içinde kullanacağınız bu renkler, özellikle havuz başı ve sahilde muhteşem görünecek!

3- Masa Aksesuarları: Teraryum ve yoğun ışıklar 

Daha önce de söylediğimiz gibi bohem düğünde birçok materyal kullanabilirsiniz. Ancak masa aksesuarlarınız için, günümüzde de son derece moda olan teraryumları kullanabileceğinizi düşündük! “Çok doğasever değilim, daha elegant olsa?” diyorsanız da farklı figürler içinde yoğun ışıklar tercih edebilirsiniz diye düşündük!

4- Düğün Hediyesi: Tütsü veya Fener

Düğününüze gelenlere, bu güzel günü unutulmaz kılmak adına bir hediye vermek istediğinizi biliyoruz. Ancak siz de magnetlerden ya da şekerlerden sıkılmadınız mı?
‘Evet!’ dediğinizi duyar gibiyiz; biz de bu yüzden bohem temanıza uyum sağlayacak iki hediye ile geldik! Biri tütsü, diğeri ise fener. Güzel kokular ya da bir ışık kaynağı ile özgün bir hediye oluşturarak davetlilerinize özel hissettirebilirsiniz!

5- Fotoğraf Çekim Alanı: Çadır ya da düş kapanları 

Nikah seremonisinin gerekleştiği yerin ardından, düğünlerde belki de en çok dikkat edilen bölgelerden biri kuşkusuz, fotoğraf çekim alanları. Düğünlerde özellikle sosyal medya paylaşımları için kurulan fotoğraf alanları; en çok dikkat edilen unsurlardan biri haline geldi. Siz de fotoğraf köşelerine dikkat ediyorsanız; bohem tasarım için mükemmel bir önerimiz var! Çadır ya da düş kapanları! 

Son derece şık ve bir o kadar farklı bir arka plan oluşturarak davetlilerinizin keyifli zaman geçirip, unutulmaz fotoğraflar çekilmesini sağlayabilirsiniz!