Artık tüm timeline ve keşfet sizin; Düğününüz için fotoğraf köşeleri

Özellikle son yıllarda, düğünlerde ve nişanlarda en çok sevilen etkinliklerden biri bol bol fotoğraf çektirmek ve sosyal medyadan paylaşmak oldu. Öyle ki neredeyse düğününüzün ya da nişanınızın her anını görüntüleyen tek kişi düğün videocuları ya da fotoğrafçılar değil, yakınlarınız haline geldi!
Düğün mekanınızın beğenilen köşelerinde çekilen fotoğraflar ve eğlenceli anlarda kayda alınan videolar, isimlerinizin olduğu hashtag’ler ile anasayfaları süslüyor. Bu fotoğraflar öyle kıymetli ki “bol fotoğraflı bir düğün, eğlenceli ve unutulmaz bir düğün” diye anılır hale geldi.
İşte bu yüzden yepyeni bir kavram karşımıza çıktı; “Fotoğraf köşesi”
Fotoğraf köşeleri, kafelerden otellere kadar neredeyse her mekanda, sadece müşterilerin sosyal medya için fotoğraf çekilmesi adına oluşturulan birbirinden farklı şekilde düzenlenmiş alanlardan oluşuyor. Genelde sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda gördüğümüz mekan etiketlerine ya da hashtaglere baktığımızda aynı yerde çekilmiş birbirinden farklı fotoğraflar görmek mümkün. İşte bu fotoğraflar, fotoğraf köşelerinde çekilen fotoğraflar oluyor. 

İster duvarlara asılan farklı materyaller ile ister bir manzara seçilerek oluşturulan bu fotoğraf köşeleri, birçok etkinlikte de kullanılıyor. Festivallerde, fuarlarda ya da partilerde görmenin mümkün olduğun gibi özellikle son yıllarda doğum günleri, nişan ve düğün törenleri gibi kişisel aktivitelerde de kurulmaya başlandı.
Başta da bahsettiğimiz gibi özellikle düğün ve nişanda davetliler, çok sayıda fotoğraf çekiliyor. Siz de bu fotoğrafların, bulunduğunuz mekana göre en güzel şekilde çıkmasını istemez misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz; o halde siz de güzel bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz. Hem de tamamen kendi zevkinize göre!
Sizler için fotoğraf köşesi fikirleri derledik! Hadi başlayalım! 

Dış mekan düğünleri için fikirler 

1- İstediğiniz malzeme ile pencere dekoru kullanın!

Birçok düğünde gördüğünüze hatta internet aramalarında ilk karşınıza çıkan dekor olduğuna eminiz. Biz de tam olarak bu nedenle ilk olarak bu dekoru ekledik. Pencere dekorları, bütün ortamın havasını değiştiriyor ve her fotoğrafa bambaşka bir güzellik katıyor. Ayrıca istediğiniz her malzeme ile istediğiniz her şekilde oluşturabilirsiniz. Düğün temanızı seçtiyseniz; bu temaya uyacak şekilde bir pencere kullanmak mümkün! Bunun yanı sıra şekil, renk ve kullanılacak materyalde seçenek yelpazeniz o kadar geniş ki özgün bir tasarım yaratmak hiç de zor olmayacaktır.
Bu pencerelerin en güzel yanlarından biri de kuşkusuz istediğiniz gibi süsleyebilecek olmanız, ister tüller ister çiçekler ister tüyler isterseniz hepsini birden ekleyin. Pencereleri süsleyerek fotoğraf köşelerine hareket katabilirsiniz! 

2- Ağaç dallarına ışıklandırmalar asın! 

Düğününüzün masallardaki gibi olmasını istiyorsanız; bu dekorlar tam da bunun için! Ağaç dallarını istediğiniz bir ışıklandırma ile süsleyerek, davetlilerinize parıltılarla dolu bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz. Mumlardan sarkıt ışıklara kadar birçok seçeneğiniz bulunuyor. Özellikle kır ya da bahçe düğünü düşünen çiftlerimiz için önerimiz bu ışıklandırmalar.

3- Ağaçlar için farklı bir öneri; Çerçeveler! 

Işıklar çok klasik diye düşünüyorsanız; sizin için farklı bir önerimiz var. Ağaçlara çerçeve asabilirsiniz!  Renk renk ve farklı boyutlarda çerçeveler ile biraz rustik biraz da espirili bir görüntü yaratabilirsiniz. Bu yaratıcı fikre karşılık eminiz ki misafirleriniz de oldukça yaratıcı pozlar verecektir.
Bu şekilde düğününüzü son derece unutulmaz kılacağınıza da eminiz!

İç mekan düğünleri için fikirler 

1- Neon ışıklarla renk katın!

Kapalı alanda yapılan düğünlerde her ne kadar dekorasyon kısıtlı gibi gelse de aslında öyle değil. Birçok küçük alanı düğününüz için kullanılabilir hale getirmeniz mümkün.
Kapalı alanda düğün köşesi oluştururken size ilk önerilerimizden biri ortama renk katmak adına neon ışıklar. Rengarenk olmaları ve parıldamaları ile fotoğraflara ahenk katacak bu materyaller ile birçok süsü bir arada kullanabilirsiniz. Adınızı ya da çok sevdiğiniz sözleri neon ışıklarla yazdırarak duvara asabilirsiniz. Yada oluşturacağınız farklı dekorlara bu neon yazılar ekleyerek fotoğraf köşenizi öne çıkarabilirsiniz.

2- Asma süsler ile yaratıcılığını konuşturun! 

Kapalı alanın bir diğer olumlu yanı da tavanı kullanabilecek olmanız. Birçok süs asma olarak kullanıp, yerde dekorasyonlar kullanarak özgün bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz! Tavandan sarkıtacağınız ışıklandırmalar ile eşsiz bir fotoğraf köşesi oluşturmanız mümkün! 

3- Pencere dekorunu ister kapalı ister açık içeride de kullanın! 

Açık hava için ilk önerilerimizden biri olan pencere dekoru, iç mekanda düzenlenecek düğünler için de son derece uygun. Dış mekandan farklı olarak, iç mekanda bu dekoru kullanacaksanız tamamen kapalı olarak da kullanabilirsiniz. Yine istediğiniz materyal, renk ve doku ile oluşturacağınız bu dekor için birbirinden yaratıcı fikirler mevcut. Işıklandırmalar ya da tüy, tül gibi birçok farklı malzeme ile de bu dekoru hareketlendirebilirsiniz.

Fikirlerimizi beğendiniz mi? Bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz!

Instagram'dan bizi takip edin!