Davetiyenizi Tasarlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün hazırlığı sırasında yapılacak birçok iş varken, yapılması gereken seçimler de bir hayli fazla. Sizin için en uygun olan tasarımı yapabilmek ya da seçebilmek için her zaman birtakım öneriler mevcut.
Sevdiklerinize özel gününüzü duyuracağınız davetiye de seçimi önemli olan unsurlardan biri. Davetiyenizi tasarlarken size yardımcı olmak için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık!

1- Davetiyeniz, düğün temanıza uygun olmalı 

Düğün temanıza karar verdiyseniz, organizasyonunuzda kullanacağınız ögelerin seçimlerini de yapmışsınız demektir. Davetiye düğünün ön gösterimi olarak nitelendirilir. Bu nedenle temanızın ve davetiyenizin uyum içinde olması gerekli. Böylece davetlilerinize töreniniz hakkında ipuçları vermiş olacaksınız.
Ufak bir öneride de bulunabiliriz, konseptinize uygun hazırladığınız davetiyelerinizin yanında küçük hediyeler göndererek, davetlilerinize özel hissettirebilirsiniz!

2- Düğününüzün ön gösterimi gibi, sizi ve hikayenizi yansıtmalı 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, ön gösterim olacak davetiyenizde, temaya uymaya dikkat edeceğiniz kadar, kendinizi de yansıtmaya önem vermelisiniz. Davetiyenize, hikayenizi anlatacağınız ufak bir metin ya da kullanacağınız süslemelerle kendi imzanızı atabilirsiniz!
Her ne seçerseniz seçin, yaratıcı olmaktan ve özgün olmaktan korkmayın! Unutmayın ki, bu sizin gününüz! 

3- Aman! Renk uyumuna dikkat! 

Temanız hazırsa, kullanacağınız ögelerin yanı sıra, belirli renk aralıklarını da seçmişsiniz demektir. Bu renkleri yalnızca düğününüzde değil, davetiyenizde de kullanmalısınız! Belki de düğününüzde kullanacağınız renk tonlarını önce davetiyenizde deneyip ardından töreninize yansıtabilirsiniz.
Önerimiz, pastel renkleri kullanmaktan çekinmeyin! Düğününüze yenilikler katmaktan çekinmeyin! 

4- Büyülü bir cümle, paragraflara bedel olacaktır! 

Her zaman söylenir, kimi zaman bir cümle uzun paragraflara bedeldir. Özellikle davetiyenizi tasarlarken, biz de bu sözün arkasındayız! Uzun cümleler kurmak yerine kısa ama anlamlı bir iki cümle ile aşkınızı anlatabilir, davetlilerinize de özel hissettirebilirsiniz.

5- Teması azaltın, sevdiklerinizi koruyun!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı tüm önlemleri almak, sevdiklerinizi korumak için son derece önemli. Bu süreçte teması azaltarak, hem kendinizi hem de davetlilerinizi koruyabilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey; ‘online davetiye’ oluşturmak!
Linke tıklayarak, 3 adımda kişiye özel davetiyenizi oluşturun, sevdiklerinizle paylaşın! 

BONUS: Davetiyenizi fotoğraflarla süsleyin! 

Yazılarla dolu bir davetiye yerine, çift olarak sevdiğiniz, sizin için özel olan fotoğrafları kullanarak, davetiyenizi oluşturabilirsiniz! Ya da fotoğraf çekiminizi düğün gününüzde değil, daha erken gerçekleştirerek bu fotoğraflarla davetiyenizi süsleyebilirsiniz!
Daha önce de belirttiğimiz gibi, yaratıcı olmaktan korkmayın! Tasarımınızı kendiniz oluşturun! Sizi, hikayenizi ve imzanızı taşıyan bir davetiye ile özel gününüze ilk adımı atın!